Dania główne     Śniadania/kolacje     Zdrowe przekąski     Soki    

Pij na zdrowie. Maślanka truskawkowa

Czy wiedzieliście o tych cudach maślanki? :
(informacje ze stronek: obiadujemy.pl
hipokrates2012)
 
"(...)najcenniejszą zaletą maślanki jest niska zawartość tłuszczu. Oddziałując korzystnie na organizm ludzki, jednocześnie napój ten nie tuczy. 100 g maślanki dostarcza nam tylko 34 kcal. Nie musi jej sobie żałować nikt dbający o linię. Kwaskowaty smak odświeża, orzeźwia, powoduje, że przyrządzone z maślanki koktaile doskonale gaszą pragnienie. To bardzo ważne w czasie upałów(...)"
  
Witaminy i minerały

"(...)Witamina B12 zawarta w maślance pomaga w syntezie kwasów tłuszczowych i aminowych, co zapobiega anemii, zwalcza stres, a także wspomaga wzrost komórek nerwowych. Witamina B12 jest również odpowiedzialna za przekształcanie glukozy w energię, stąd jest tak ważna w organizmie. Potas i ryboflawina zawarte w maślance obniżają ciśnienie krwi, a wapń poprawia kondycję kości.
Naturalny probiotyk
Jest naturalnym probiotykiem, czyli produktem zawierającym dobre bakterie, które bytując w jelitach utrzymują w równowadze układ trawienny, a tym samym układ odpornościowy. Ze względu na dużą zawartość bakterii kwasu mlekowego maślanka pomaga również zmniejszać wydzielanie kwasów żołądkowych i łagodzi zgagę. Maślanka jest znana jako dobry pokarm alkalizujący organizm (odkwaszający organizm). Pomaga również w przypadku niestrawności. Jest doskonała przy odwodnieniu i problemach gastrycznych. Podając dziecku maślankę z odrobiną miodu i cukru można powstrzymać u niego wymioty i biegunkę.
Alternatywa dla mleka
Warto też wiedzieć, że maślanka jest zdrowszą alternatywą mleka. Nawet te osoby, które nie tolerują laktozy, mogą uzupełniać dzienne zapotrzebowanie na wapń, pijąc maślankę. Tym, którzy mają problemy z trawieniem, zaleca się picie maślanki zamiast mleka.
A biorąc pod uwagę fakt, że zawiera mniej tłuszczu niż mleko, jest też doskonałym produktem dla wszystkich odchudzających się.

Polecam Wam bardzo prosty przepis, idealny na ciepłe dni:


Składniki:

1 szklanka maślanki (najlepiej z lodówki)
3/4 szklanki truskawek
1 łyżeczka miodu

Przyrządzanie:

Wszystkie składnik zmiksować ze sobą.
 
Smacznego :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny :)